Najlepsze torby rowerowe

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Wiąże się to z wielką różnorodnością modeli. Rowery to już nie tylko popularny góral i składak. Mamy do wyboru rowery miejskie, cruisery, modele vintage czy trekkingowe.

Poruszanie się rowerem jest zdrowe i przyjazne dla środowiska. Wiele osób dojeżdża jednośladem do pracy, daje to wygodę w dużym mieście. Pojawia się tylko problem, do czego spakować potrzebne w pracy rzeczy, żeby nie przeszkadzały w jeździe. Można skorzystać z plecaka, lecz nie zawsze takie rozwiązanie jest najlepsze. Warto, więc zainwestować w torbę rowerową.

Wyróżnij się na tle innych

Wiele osób chce się wyróżniać, dlatego właśnie jest wiele modeli rowerów. Dobrym przykładem są te utrzymane w stylistyce vintage.

Podobnie jest z torbami, mają wiele wzorów i przeznaczeń. Znajdziemy odpowiednie torby na wyprawy za miasto, długie wycieczki czy trasy górskie. Torby dzielą się na kilka kategorii, pierwszą z nich jest sposób mocowania. Najczęściej spotykane jest umieszczanie toreb na tylnym bagażniku. Występują też wersje do umieszczania nad przednim kołem(potrzebny jest przedni bagażnik) lub na kierownicy. Dla dojazdów do pracy najlepszy będzie pierwszy sposób.

Kolejnym kryterium podziału rodzaj podróżowania, mamy, więc:

  • Torby profesjonalne. Idealne na wielodniowe wyjazdy, pojemne i wykonane z trwałych materiałów.
  • Torby amatorskie. Przeznaczone na krótsze wycieczki. Posiadają wiele dodatkowych kieszonek, dostępne w niskiej cenie.
  • Torby miejskie. Wyróżniają się bogatą gamą kolorów i wzorów. Przeznaczone do transportu drobnych rzeczy, laptopów, aparatów fotograficznych.

Wiele zalet

torba rowerowaJeśli dojeżdżamy do pracy rowerem i potrzebujemy wygodnie zapakować laptopa to najlepsza dla nas będzie torba miejska. Dodatkowo tu też mamy pole manewru. Możemy wyposażyć się w torbę pojedynczą, która jest mocowana do tylnego bagażnik. Jej zaletą jest możliwość zabranie jej ze sobą. Będzie służyć, jako sakwa podręczna i wyglądać tak samo dobrze.

Możemy kupić też elegancką torbę podwójną. Sprawdzi się w przypadku, gdy zabieramy kilka rzeczy do pracy. Jak widać wybór jest ogromny.

Rower daje zdrowie i wygodę

Jazda na rowerze to przyjemność połączone z dbaniem o zdrowie. Jest też przyjazne dla środowiska. Dojazdy do pracy stają się wygodne, jeśli mamy gdzie zapakować potrzebne rzeczy. W tym momencie pojawiają się torby rowerowe, jako idealne rozwiązanie. Pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy bez obciążania kręgosłupa jak w przypadku korzystania z plecaka.

Mamy możliwość wybrania sakw o różnym sposobie mocowania, zależny od indywidualnych preferencji. Torba może mieć jedną komorę, może też być podwójna. Jedno jest wspólne, wygoda podróżowania.

Czy torba rowerowa nada się na każdy rower?

Jak najbardziej tak. Torby rowerowe mogą towarzyszyć zarówno tym, którzy jeżdżą na standardowych rowerach, jak i tym, którzy wybrali elektryczną alternatywę.

Torby, które opisaliśmy w dzisiejszym artykule, doskonale pasują do rowerów elektrycznych, które to ze względu na ponadczasowy wygląd oraz niesamowitą wygodę jazdy cieszą się coraz większą popularnością.

Warto pamiętać o tym, by rowery elektryczne kupować w sprawdzonych sklepach, takich jak PMBIKE.pl