Naświetlacze LED świetnym rozwiązaniem na oświetlenie posesji

Teren otaczający naszą posesję powinien być bezpieczny nie tylko w dzień, ale również w nocy. Zadbanie o jego dobre oświetlenie pozwoli na uniknięcie wypadku, a także zapobiegnięcie innym niebezpiecznym wydarzeniom.

Dobrze oświetlony dom gwarantuje bezpieczne wyjście na taras lub do punktów oddalonych od drzwi wejściowych. Dodatkowo warto pamiętać, że oświetlona posesja, nie tylko mieszkalna, pozwoli na lepsze nagrania z monitoringu w razie włamania lub zniszczenia mienia. Doświetlona posesja ma również znaczny wpływ na wygląd naszego domu oraz ogrodu. Odpowiednio dobrane światło podkreśli detale architektoniczne, a w ogrodzie pozwoli na stworzenie klimatycznego miejsca do odpoczynku.

Warto pamiętać jednak o tym, że aranżacja świetlna wymaga przemyślenia takich aspektów jak kolor światła, rodzaj lamp oraz żarówek. Istotne jest również to, czy naświetlacze lepiej umieścić w strefie wejścia czy tylko na tyłach posesji.

Naświetlacze LED – co to jest?

W ostatnich latach konsumenci częściej decydowali się na doświetlenie halogenowe. Dzisiaj większość osób decyduje się na oświetlenie LED, które jest zdecydowanie bardziej energooszczędne od swojego poprzednika, a jednocześnie jest bardzo żywotne. Warto również pamiętać, że naświetlacze LED różnią się między sobą. Dzięki temu każdy z nas będzie miał możliwość wyboru kierując się konkretnym zapotrzebowaniem.

Naświetlacze LED bardzo przypominają kształtem lampy halogenowe, jednak są znacznie bardziej trwałe. Konkretne naświetlacze będą różniły się od siebie kolorem światła, mocą żarówek oraz, co najważniejsze, odpornością na wilgoć.

Dlaczego warto zdecydować się na naświetlacze LED?

Doświetlenie posesji, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym to spora inwestycja, na którą znaczna część z nas się nie decyduje ze względu na wysokie koszty. Warto jednak pamiętać o tym, że oświetlenie LED jest energooszczędne i zużywa znacznie mniej prądu niż inne żarówki – różnica sięga niemal 90%. To świetna alternatywna, jeśli potrzebujemy obniżyć koszty.

Dodatkowo naświetlacze posiadające różną moc, świetnie sprawdzą się na przy oświetleniu kilku rodzajów budynków. Możemy zdecydować się na mniejszą moc, jeśli pragniemy doświetlić jedynie okolice garażu czy ogrodu, a większą w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, przy drzwiach wejściowych lub bramach wjazdowych.

Naświetlacze LED – niezwykła trwałość lamp

Naświetlacze LED  ze względu na to, że mają służyć na zewnątrz posesji, zostały zaprojektowane tak, aby nie ulegały zniszczeniom pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie niszczą się przy długotrwałych opadach deszczu, śniegu czy nawet gradu. Są także wytrzymałe na silny wiatr. Materiały, z których produkowane są naświetlacze LED mają służyć przez cały rok, więc istotne jest, aby nie były wrażliwe na wahania temperatur i świetnie sprawdzały się zarówno podczas gorącego lata, jak i w zimie.

Mocny naświetlacz LED

Żywotność żarówek LED

Żarówki LED, umieszczone w naświetlaczach, są znacznie bardziej żywotne, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek. Uważa się, że różnica jest 10-krotnie większa. Żarówki LED w perspektywie lat generują mniejsze koszty, poprzez rzadszą ich wymianę.

Dodatkowe funkcje naświetlaczy LED

Decydując się na kupno naświetlaczy LED, jakie oferuje firma LumenTEC warto pamiętać, że niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje. Oprócz typowych lamp można wybrać model z wbudowanym czujnikiem ruchu i zmierzchu. Naświetlacz po wykryciu ruchu od razu się uruchomi, dzięki czemu będziemy czuli się bezpieczniej przebywając w domach. Natomiast czujnik zmierzchu to przydatna funkcja, która uruchamia się za każdym razem, kiedy czujnik wykryje zmianę temperatury po zachodzie słońca. Dzięki temu zyskamy pewność, że czujnik zawsze uruchomi się na czas.

Warto zdecydować się na zamontowanie naświetlaczy LED z czujnikiem ruchu przy wejściach na posesję – bramach wjazdowych oraz drzwiach wejściowych – i garażach. Pozwoli na uniknięcie wielu wypadków, spowodowanych nierównościami terenu.

Naświetlacze LED – świetne rozwiązanie do oświetlenia posesji

Decydując się na oświetlenie swojej posesji często wybieramy te najbardziej popularne rozwiązanie, które niekoniecznie jest ekonomiczne. Mimo że naświetlacze LED wciąż uznawane są za nowość na rynku, warto przemyśleć ich zakup. Zwłaszcza, że są one wykonane z materiałów niezwykle odpornych na warunki atmosferyczne, a żarówki pobierają mniej mocy w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek.