Nowoczesne bramy segmentowe – dlaczego warto na nie postawić?

Segmentowe bramy są obecnie chętnie wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne jak i przez przedsiębiorców. Wypierają one stopniowo inne modele bram ze względu na liczne korzyści jakie wiążą się z ich wykorzystaniem.

Producenci w odpowiedzi na oczekiwania klientów z roku na rok wprowadzają różnorodne modernizacje, które jeszcze bardziej zwiększają użyteczność bram i sprawiają, że stają się one zarówno wyjątkowo funkcjonalne jak i estetyczne. Czym charakteryzują się nowoczesne bramy segmentowe?

Wysoka wytrzymałość i komfort użytkowania

Bramy segmentowe są projektowane w ten sposób, aby zapewnić klientowi maksymalną satysfakcję oraz dopasowanie do potrzeb.

Głównym elementem składającym się na budowę bram segmentowych są panele, które oprócz aspektów estetycznych, charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na wszelkie uszkodzenia – zarówno mechanicznych jak i chemiczne. Są one przystosowane do działania negatywnych czynników atmosferycznych, które mogłyby wyjątkowo niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd.

Obecnie stosowane technologie gwarantują, że niezależnie od pogody oraz tego, jak długo dana brama wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych, pozostaje ona tak samo elegancka jak w momencie zakupu.

Segmentowe bramy cechują się także wyjątkowo wysoką izolacją termiczną co sprawia, że są one chętnie wykorzystywane na przykład w domowych garażach. Nie przepuszczają one zarówno zimnego jak i gorącego powietrza co pozwala na utrzymanie relatywnie stałej temperatury wewnątrz budynku.

W przypadku wykorzystania bramy segmentowej w swojej posiadłości każdy klient może być pewny, że zagwarantuje ona zwiększoną izolację zarówno pod względem temperatury jaki i dochodzących hałasów.

Bardzo często domy znajdujące się blisko ruchliwych ulic, gdzie regularne przejazdy samochodów mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności w garażu. Brama segmentowa skutecznie zatrzyma dźwięki sprawiając, że przebywanie wewnątrz pomieszczenia będzie przyjemniejsze i znacznie bardziej komfortowe.

W zależności od wybranego materiału bramy segmentowe będą różniły się ciężarem, dlatego warto wziąć pod uwagę jednoczesne zamówienia napędu, zwłaszcza, gdy decydujemy się na wersję stalową, które cechują się dość wysoką wagą.

brama segmentowa

Maksymalne bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu

Obecnie produkowane bramy segmentowe są przede wszystkim modernizowane tak, aby w jak największym stopniu zapewniały bezpieczeństwo podczas ich codziennego użytkowania. Stosując odpowiednie, innowacyjne techniki producenci gwarantują uniknięcie przecięcia palców, zakleszczenia, a nawet wypadnięcia bramy z prowadnic lub jej niekontrolowanego zamknięcia.

Bramy oferowane przez producentów spełniają wymogi europejskich standardów bezpieczeństwa EN12604 oraz EN12453. W przypadku zamontowania bramy segmentowej zazwyczaj właściciele decydują się na jednoczesne skorzystanie z napędu, dzięki któremu możliwe będzie otwarcie jej na odległość.

Również automatyka gwarantuje bezpieczeństwo – w przypadku gdy zabraknie prądu lub gdy nastąpi ewentualna usterka możliwe będzie jej ręczne otwarcie.

Wysoka estetyka

Niezależnie od tego, gdzie wykorzystywana jest brama segmentowa, zarówno osoby prywatne jak i właściciele przedsiębiorstw pragną, aby ich brama była elegancka i prezentowała się estetycznie.

Bramy segmentowe umożliwiają dobranie wyglądu do indywidualnych preferencji, a szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią wersję dla siebie. Możliwe jest wykorzystanie bram segmentowych wykonanych ze stali, aluminium, a także z wyrobów drzewnych drewnopochodnych.

Klienci mogą swobodnie wybierać model paneli tak, aby pasowały one do otoczenia. Liczne korzyści płynące z zastosowania bramy segmentowej sprawiają, że model ten staje się dostępny w rozmaitych wersjach.