Poznaj cechy odzieży myśliwskiej

Odzież myśliwska to nieodłączny element każdego pasjonata polowań. Odpowiedni ubiór jest też niezbędny służbie leśnej, ornitologom, jak również miłośnikom przyrody i grzybiarzom.

Osoby, które rekreacyjnie zajmują się zgłębianiem leśnych zakamarków, także powinny pamiętać o właściwym ubiorze, przeznaczonym do aktywności na łonie natury.

Odzież myśliwska – czym się charakteryzuje?

Odzież myśliwska zapewnia przede wszystkim kamuflaż. Ważne, aby strój przeznaczony do leśnych aktywności był wykonany z najwyższej jakości materiałów – wówczas będzie funkcjonalny, wygodny i niezwykle wytrzymały. Oferta odzieży myśliwskiej jest niezwykle szeroka i rozbudowana. Produkty zostały specjalnie stworzone z myślą o pasjonatach leśnych przygód. Podstawowym elementem stroju myśliwskiego są buty, spodnie oraz kurtka, które powinny zapewniać ochronę i komfort. Ponadto w sprzedaży oferowane są również bluzy, polary, koszulki, jak również inne części garderoby. Wszystko dlatego, że producenci świadomi są, jak bardzo istotnym elementem w myślistwie jest odzież. Odpowiedni strój to podstawa do rozpoczęcia wszelkiego rodzaju aktywności w terenie. Odzież myśliwska zapewnia przede wszystkim ochronę w postaci kamuflażu, który jest niezastąpiony podczas polowań, jak również w trakcie pieszych wędrówek po lasach. 

Kurtka i spodnie myśliwskie – niezastąpione w każdej sytuacji

W stroju myśliwskim bardzo istotnym elementem jest kurtka, która powinna gwarantować bezszelestną ochronę. Ważne również, aby produkt wykonany był z wytrzymałej tkaniny, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne. W kurtce myśliwskiej istotna jest również wodoodporna podszewka – wówczas produkt będzie niezawodny i sprawdzi się w każdej sytuacji. Bardzo ważnym elementem jest również kolor, który powinien posiadać kamuflaż, wtapiający się w otoczenie. Kamuflaż jest niezastąpiony, dlatego każdy miłośnik lasów powinien być wyposażony w specjalistyczną odzież myśliwską – dla swojego bezpieczeństwa, jak i komfortu. Odpowiednio dobrana kurtka to gwarancja udanych łowów, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

odzież myśliwska

Spodnie myśliwskie są niezastąpione podczas leśnych aktywności. Ważne, aby produkt wykonany był z nieszeleszczącej, miękkiej tkaniny, a ponadto posiadał kamuflaż. Spodnie powinny być pokryte wodoszczelną tkaniną, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci. Dobrze, aby materiał był odporny i wytrzymały – wówczas spodnie sprawdzą się w każdej sytuacji i przy każdej pogodzie. Produkt powinien być również odpowiednio dopasowany – posiadać krój, który nie krępuje ruchów. Istotne, aby spodnie myśliwskie były wyposażone w kieszenie, w których zmieszczą się niezbędne akcesoria – latarka, czy też nóż. Produkty przeznaczone na okres zimowy najczęściej posiadają podszewkę, która zapewnia ciepło, a zarazem odpowiednią termoregulację. Odpowiednie spodnie są bardzo istotnym elementem ubioru myśliwskiego i każdy pasjonat polowań powinien się w nie zaopatrzyć. Wybór najlepszej jakości produktu to gwarancja zadowolenia nawet najbardziej wymagających klientów. 

 

Buty myśliwskie – podstawowy element stroju myśliwskiego

Obuwie myśliwskie przeznaczone jest dla wszystkich pasjonatów leśnych aktywności – amatorów, jak i profesjonalistów. Pierwszym typem butów, które znakomicie sprawdzają się każdemu miłośnikowi polowań, są tradycyjne buty terenowe lub trekkingowe. Produkty stworzone zostały z wykorzystaniem odpowiednich technologii, dzięki czemu są lekkie, przyczepne i świetnie amortyzujące. Wysokiej klasy obuwie posiada system antywstrząsowy, który jest niezbędny dla wygody, płynności ruchów, jak i bezpieczeństwa. Buty terenowe najczęściej wykonane są ze skóry nubukowej, która jest surowcem najwyżej jakości. Oferta sklepów jest niezwykle szeroka, a producenci produkują buty na sezon zimowy, jak również wiosenno-letni. Innym typem obuwia myśliwskiego są kalosze myśliwskie, które chronią przed wodą, przez co doskonale sprawdzają się na bagnistych terenach. Produkty oferowane są o różnej wysokości – w sklepach sprzedawane są kalosze krótkie, średnie i wysokie. Najlepsze produkty wykonane są z gumy kauczukowej, która dodatkowo jest wulkanizowana – dzięki temu kalosze są wytrzymałe, odporne i dodatkowo niezmiernie wygodne. Obuwie myśliwskie jest niezastąpione i stanowi podstawę wyposażenia każdego miłośnika polowań i leśnych aktywności.