Radca prawny do obsługi przedsiębiorców – jakie zagadnienia powinien znać najlepiej?

Na każdym przedsiębiorcy ciąży ogromna odpowiedzialność związana z koniecznością spełnienia określonych obowiązków prawnych w trakcie prowadzenia firmy. Ze względu na zawiłość polskiego prawa bardzo często istnieje ryzyko, że nawet pomimo ogromnych starań nie wszystkie wymagania prawne zostaną spełnione, bez względu na to jakiego aspektu dotyczą. Obecnie, w związku z tym większość przedsiębiorców, zarówno tych dopiero rozpoczynających swoją działalność, jak i właścicieli rozbudowanych spółek aktywnie korzysta z porad prawnych. Dzięki temu mogą być oni pewni, że nie są narażeni na poniesienie kosztów związanych z niespełnieniem warunków prawnych. Ponadto mogą oni uzyskać rzetelne porady w kwestii podejmowanych decyzji również w innych dziedzinach powiązanych z działalnością gospodarczą. Jakie usługi świadczy radca prawny dla przedsiębiorstw? Kiedy warto zdecydować się na jego pomoc?

Prawo korporacyjne

Radca prawny świadczący usługi przedsiębiorcom działających w większych jak i w mniejszych organizacjach, jest w stanie wspomóc niemal wszystkie procesy jakie w nich zachodzą. Usługi z zakresu prawa korporacyjnego obejmują przede wszystkim działania takie jak doradztwo w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej, co w szczególności skupia się na pomocy wyborze konkretnej formy prawnej dla planowanej działalności. Jest to wyjątkowo ważny etap zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają ścieżkę swojej kariery. Radca prawny jest w stanie także wspomóc procesy tworzenia spółek, oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców  zagranicznych.

Korzystając z usług radcy każda osoba może liczyć na przygotowanie umów czy projektów dokumentów, które będą niezbędne do otwarcia spółki. Radca może również wyręczyć klienta składając do właściwych organów wnioski czy oświadczenia. Tego typu wsparcie może okazać się najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w początkowych etapach prowadzenia działalności, gdy przedsiębiorca często nie jest obyty z obowiązującym prawem.

radca prawny Jaworzno

Prawo gospodarcze i handlowe

Prawo gospodarcze zawiera w sobie głównie przepisy związane z regulacją działalności gospodarczej, natomiast handlowe powstało z prawa cywilnego i zajmuje się kontrolowaniem organizacji przedsiębiorców i czynności gospodarczych.

Radca prawny do obsługi przedsiębiorców skupia się oprócz prawa korporacyjnego przede wszystkim właśnie na prawie gospodarczym i handlowym. Wsparcie w tej kwestii wiąże się na pomocy w gromadzeniu oraz przygotowaniu dokumentacji, co jest niezbędne w trakcie funkcjonowania firm. Ponadto radca prawny jest w stanie rozwiązać problemy prawne zarówno wewnętrzne, zewnętrzne, a także te związane z pracownikami czy związkami zawodowymi. Co więcej, aby firma mogła sprawnie funkcjonować koniecznie musi ona właściwie rozwiązywać kwestie podatków, a także zajmować się przygotowywaniem umów czy windykacją długów.

Decydując się na skorzystanie z pomocy radcy prawnego zajmującego się usługami dla przedsiębiorców możemy liczyć na pomoc, która zapewni nam uniknięcie ewentualnych kar, które mogłyby pojawiać się w związku z niespełnieniem wymagań określonych w prawie.

kancelaria prawnicza jaworzno

Dlaczego warto skorzystać z radcy prawnego do obsługi przedsiębiorców?

Przedsiębiorca ma kontakt z prawem niemal każdego dnia. Bardzo ważne jest, aby wszystkie aspekty z nim związane były rozwiązywane we właściwy sposób. Decydując się na pomoc z radcy prawnego każdy przedsiębiorca może skorzystać z szerokiej pomocy, która będzie dotyczyła różnorodnych kwestii. Jest do doskonałe rozwiązanie zarówno w momencie otwierania firmy, przekształcania tej działającej czy jej likwidacji. Radca jest również pomocny w momencie konieczności prowadzenia wszelkiego rodzaju negocjacji, formułowania kompromisów. Uczestniczyć może również w trakcie podpisywania ważnych umów, których zawartość powinna być zweryfikowana pod kątem prawnym.

~ radca prawny Agata Kościuk 

Dzięki pomocy specjalisty w krótkim czasie zostaną rozwiązane pojawiające się problemy, nieścisłości związane z wieloma kwestiami m.in. podatkami, pracownikami czy przygotowywaniem i projektowaniem dokumentów. Radcy prawni do obsługi przedsiębiorców dodatkowo umożliwiają wygodne formy odjęcia współpracy. Bardzo często możliwe jest skorzystanie z jednorazowej porady lub zdecydowanie się na długotrwałą współpracę. Z tego względu każdy przedsiębiorca będzie w stanie wybrać opcję, która będzie najbardziej odpowiadała mu zarówno ze względów organizacyjnych jak i finansowych. Radcy prawni do obsługi przedsiębiorców będą wspierać swoich klientów na każdym etapie prowadzonej działalności gwarantując jej rozwój unikając nieścisłości prawnych – także współpracując z innymi podmiotami jak na przykład jednostkami certyfikującymi ISO.