Tajemnicza Afryka – Namibijska historia Ludu San

Gdzie ją odnaleźć? Afryka jest obszarem niezbyt znanym nam Europejczykom. Warto zatem wybrać tę destynację. Zapewni to sporą dawkę energetyzujących wrażeń i emocji.

Warto pomyśleć o Namibii, afrykańskim kraju o ogromnym potencjale, zarówno gospodarczym jak i turystycznym. Namibia jest dość duża, gdyż jej powierzchnia przerasta większość największych europejskich krajów.

Jej dużym atutem są walory przyrodnicze, które są wyjątkowo chronione. Symbolem kraju jest antylopa – oryks. Jednak nie tylko ona reprezentuje niezwykle bogate zasoby naturalne tego kraju. Zobaczycie tu reprezentantów wielu gatunków m.in.: dobrze nam już znanego słonia afrykańskiego, tajemniczego ratela miodożernego czy zabawne surykatki. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest język – urzędowym językiem w tym afrykańskim raju jest angielski. Zapewni to wielu z Was komfort podróżowania i nieskrępowanego porozumiewania się.

Historia zapisana w kamieniu – Twyfelfontein

Interesuje Cię sztuka? Jesteś miłośnikiem ciekawych, intrygujących lokalizacji? Twyfelfontein zlokalizowany w Namibii to miejsce dla Ciebie! Warto zatem byś odwiedził ten szczególny rejon świata. To obszar zasługujący na specjalne miejsce w sercach zarówno miłośników historii jak i sztuki. Za sprawą znajdujących się tam reliktów historii zapisanych na skalnych ściankach Twyfelfontein zdobędzie uznanie niejednego amatora takich atrakcji. 10 tysięcy lat w pigułce znajdziemy odwiedzając właśnie to miejsce. Twyfelfontein będący jednym z obiektów zapisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco zapewni swoim gościom rozrywkę i intelektualną ucztę. Malowidła widoczne na znajdujących się tu ścianach wykonane były prawdopodobnie by utrwalić życie, tradycje i przyrodnicze bogactwo Ludu San. W pamięci zostanie Wam z pewnością ryt Człowieka – Lwa. Ten ryt to rarytas wśród malowideł naściennych.

Namibijskie Lascaux – sposób na aktywny wypoczynek

Twyfelfontein to lokalizacja dla osób chcących spędzić czas intensywnie. Część miejsc na trasie turystycznej wymaga pokonania niewielkich skałek. Piękna przyroda, bogata historia, ciekawy geologicznie teren do pokonania i wyzwania związane z aktywnością fizyczną zapewnią gościom Twyfelfontein niezapomniane wrażenia. Wyprawa do Namibii to niesamowita przygoda, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.