Towary importowane z Chin – czy warto?

Obecnie Chiny to największe mocarstwo gospodarcze i prawdopodobnie nie znajdzie się nikt, kto mógłby to podważyć. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczeństwo w ciągu ostatnich trzydziestu lat nastąpił ogromny zryw na polu rozwoju przemysłu, produkcji a nawet rynku usług. Chiny są państwem posiadającym niemal 1,4 miliarda ludzi na terenie bliskim 10 milionom kilometrów kwadratowych. Tak duże społeczeństwo ma zdolność budowania niesamowitej gospodarki, które podbiła już wiele rynków zagranicznych. Produkty pochodzące z Chin nie mogły często pochwalić się dobrą jakością, gdyż wcześniej stawiano przede wszystkim na ilość zamiast jakości. Obecnie jednakże produkty polepszyły swoją jakość, a same Chiny chętnie wprowadzają na rynek własne marki, które zdobywają popularność nie tylko wśród rodaków, ale także na rynkach zagranicznych, w tym tych najważniejszych – w USA oraz w Zachodniej Europie. W Polsce to najpopularniejszych towarów pochodzących z Chin powstałych w ostatnich latach należą komputery oraz telefony komórkowe.

Chińska gospodarka to prawdziwy fenomen

Dzięki wpasowaniu się w dobrą półkę cenową, chińscy producenci mają szansę zaistnieć na naszym rynku. Telefony są tańsze o połowę w stosunku do najważniejszych producentów, a oferują podobne parametry. Import towarów z Chin rzeczywiście opłaca się, zwłaszcza, że transport produktów w chwili obecnej opłaca się ze względu na dostarczenie ich drogą morską – w statkach przewożących ogromną ilość kontenerów. Import z Chin ma wiele zalet, dzięki niemu można budować nie tylko własny kapitał dla prowadzonego przedsiębiorstwa, ale także tworzyć grunt pod rozwój wschodnich spółek, które u nas będą tworzyć swoje przedstawicielstwa, serwisy gwarancyjne, a nawet fabryki z pełną linią produkcyjną. Obecnie nie należy już obawiać się, że wszystko co chińskie jest złe.

Gospodarka Chin a chińskie towary

Chińczycy zrozumieli, że aby być konkurencyjnymi muszą mieć w sprzedaży towar w jakości podobnej jaki dotychczasowi liderzy. Ta metoda sprawdza się, dzięki czemu chińskie miasta skutecznie się rozbudowują i obecnie mają już kilkaset miast powyżej łącznej sumy aglomeracyjnej miliona mieszkańców. Kilka chińskich miast to prawdziwe kolosy, z liczbą mieszkańców powyżej 12 milionów. Warto wspomnieć o o niedawnej liście jednego z amerykańskich serwisów informacyjnych, który w zestawieniu 20 najszybciej rozwijających się miast świata, zamieścił aż 8 miast z Chin, na pierwszym miejscu znalazło się chińskie Makau, czyli sugestywny odpowiednik amerykańskiego Las Vegas. Dzięki znakomitemu zaangażowaniu społeczeństwa chińskiego, znakomitemu rozwoju chińskim przedsiębiorstw to Chiny obecnie mogą dyktować warunki cenowe, ekonomiczne, a często również militarne. Mówi się obecnie, że jedyne państwo, które może zagrozić Stanom to nie Rosja, a właśnie Chiny. Ich rosną marynarka wojenna jest w stanie bowiem skutecznie odeprzeć atak nieprzyjaciela a dzięki morskim bazom jest w stanie wiele godzin przed atakiem wykryć flotę wroga. Warto przyglądać się Chinom dalej i śledzić takie portale jak http://chiny24.com – tam znajdziemy informacje na temat rozwoju tego kraju.