Wybieramy najlepszą bramę wjazdową do Twojego domu!

Na współczesnym rynku istnieje całkiem szeroki wybór bram wjazdowych, umożliwiając tym samym dobranie ich do najróżniejszych potrzeb i wymiarów posesji. Wyróżniamy dwa główne typy bram wjazdowych: bramy przesuwne i skrzydłowe. Które będą lepsze? Kiedy poszczególne rodzaje sprawdzą się najlepiej?

Ogólna charakterystyka dostępnych bram wjazdowych

Jak już to zostało nakreślone, istnieją dwa główne rodzaje bram, lecz jak nietrudno się domyślić, rodzaje te również można podzielić jeszcze dalej. Przede wszystkim, możemy pozostawić zakupioną bramę w wersji manualnej, lub dodatkowo zaopatrzyć ją w system automatyki, ułatwiając sobie tym samym korzystanie z niej. Pora na rozważenie podziału głównego, dotyczącego bram przesuwnych i skrzydłowych. Poniżej krótkie opisy.

Brama skrzydłowa

Dostępne są zarówno bramy jedno- i dwuskrzydłowe, które działają praktycznie na tej samej zasadzie, choć bramy dwuskrzydłowe są na pewno tymi częściej wybieranymi, ze względu na większą wygodę. Stabilność zawdzięczają dzięki solidnej konstrukcji, montowanej do słupów lub płytek montażowych. Bramy skrzydłowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nieregularnym kształtem ogrodzenia, zwłaszcza gdy przednia część posesji jest węższa, a także wszędzie tam, gdzie na działce występuje nierówny teren (np. pochyły wjazd).

Brama przesuwna

Bardzo dobrze sprawdzają się na podwórkach, na których mamy do czynienia z krótkim podjazdem. Wydaje się to oczywiste, lecz warto wspomnieć o tym, że montując bramę przesuwną, musimy mieć wystarczająco długi odcinek ogrodzenia obok bramy tak, aby po jej otwarciu całe skrzydło zmieściło się przy nim bez problemu. Jest to mało popularne rozwiązanie, lecz jeśli warunki panujące na podwórku nie umożliwiają montażu bramy skrzydłowej, a pojedyncze skrzydło bramy przesuwnej nie mieści się przy ogrodzeniu po otwarciu, zawsze możesz rozważyć montaż bramy przesuwnej dwuskrzydłowej. Ze względu na konstrukcję, wyróżnia się dwa rodzaje bram przesuwnych:

– bramy szynowe

Jest to rozwiązanie tańsze, polegające na przesuwaniu bramy na rolkach umocowanych w szynie, zatopionej w fundamencie. Wówczas jednak należy dbać o systematyczne oczyszczanie szyny, by wszystko działało bez zakłóceń.

– bramy samonośne

Skrzydło jest zawieszone wysięgnikowo na około kilka cm nad podjazdem. Montując je, należy oprócz długości samej bramy brać także pod uwagę długość tzw. przeciwwagi, która stanowi ok. 1/3 długości całej bramy, zatem na jej montaż trzeba zostawić sobie nieco więcej miejsca. Dostępne są oczywiście również bramy przesuwne samonośne bez przeciwwagi, będące dobrym wyborem w przypadku braku dodatkowego miejsca.

brama dwuskrzydłowa

Atrakcyjna oferta bram wjazdowych na rynku

Poszukując najlepszej bramy, rozglądamy się w różnych sklepach, proponujących klientom szeroki asortyment, i porównujemy oferty. W swoich poszukiwaniach warto wziąć pod uwagę sklepy posiadające różne rodzaje ogrodzeń w zakresie stylu wykonania, np. ogrodzenia klasyczne, nowoczesne ogrodzenia frontowe bądź panelowe ogrodzenia ocynkowane. Ciekawym przykładem jest brama automatyczna przesuwna, która pasować będzie do większości działek.

Proponowane bramy najczęściej są malowane proszkowo i cynkowane, celem jak najlepszego zabezpieczenia ich przed korozją. Ich unikalny design pozwoli na dopasowanie do praktycznie każdego rodzaju posesji, a także sprawi, że będą one świetnie prezentować się na tle innych. Wszystkie bramy umożliwiają podłączenie systemu automatyki i zapewniają pełne bezpieczeństwo ich użytkowników oraz posesji. Zaopatrując się w bramę, nie musisz już martwić się o oddzielne poszukiwania pasujących zawiasów, a wszystko dzięki temu, że są one już zawarte w zestawie. Nie zastanawiaj się i już dziś skorzystaj z oferty!