Jak wybrać pianino cyfrowe dla dziecka?

Nauka gry na instrumencie muzycznym od najmłodszych lat przynosi niezliczone korzyści. Warto o nich wiedzieć, gdy maluch zainteresuje się muzyką i dać mu możliwość rozwoju w tym kierunku. Jak dobrze dobrać pianino do potrzeb dziecka?

Zalety gry na pianinie cyfrowym od najmłodszych lat

• Grając na pianinie, dziecko uczy się podzielności uwagi, co często przydaje się w codziennym życiu. Konieczne jest jednoczesne skupienie się na trafieniu w odpowiedni dźwięk, czytaniu nut, odpowiedniej tonacji czy sile nacisku;
  • Nauka samodyscypliny. Dzieci mają naturalną tendencję do szybkiego nudzenia się wykonywanym zajęciem i często wykazują słomiany zapał, dlatego nie warto spieszyć się z zakupem instrumentu. Pozwól dziecku chodzić na zajęcia, oswajać się ze sprzętem i poznać jego możliwości. Dopytaj osobę prowadzącą o to, jak bardzo maluch angażuje się w grę. Dopiero gdy okaże się, że nie jest to tylko chwilowa zachcianka, a zalążek prawdziwej pasji, pomyśl o inwestycji. Dziecko musi rozumieć, że jedynie systematyczna nauka i dyscyplina w nabywaniu nowej umiejętności pozwoli na osiągnięcie sukcesu;
  • Muzyka niweluje poziom stresu. Dzieci już od samego początku łatwo jest zrelaksować za pomocą łagodnych, miłych dla ucha melodii. Najlepiej, gdy jest ono w stanie samodzielnie je tworzyć. Przyjemny dźwięk pianina odstresowuje, a zmuszając do pełnego skupienia, pozwala całkowicie zapomnieć o przyczynie zdenerwowania;
  • Dziecko uczy się refleksu. Nabierając wprawy w jednoczesnym wykonywaniu kilku czynności, sprawnie łącząc ją w jedną całość, maluch nabywa umiejętność błyskawicznej reakcji na to, co dzieje się wokół;
  • Pewność siebie. Im więcej dziecko umie, tym bardziej rośnie jego poczucie własnej wartości. Pozwoli mu to łatwiej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami w przyszłości.

pianino cyfrowe korg

Czym się kierować, wybierając najlepsze pianino cyfrowe? Charakterystyka dostępnych modeli

Niektóre pianina cyfrowe wyposażone są w funkcję pierwszych lekcji, co pozwoli na samodzielne stawianie pierwszych kroków w grze w domowym zaciszu. Kolejnym plusem, jaki gwarantuje pianino cyfrowe, jest możliwość podłączenia słuchawek. Dziecko może uczyć się długimi godzinami, podczas gdy Ty masz upragnioną ciszę i spokój. Pianino cyfrowe nie wymaga strojenia, a jego naprawa potrafi być tańsza niż w przypadku klasycznego instrumentu. Zwróć też uwagę na wagę pianina. Pianino cyfrowe ogólnie jest lżejsze od zwykłego, lecz nie każde waży tyle samo. Cięższe egzemplarze przeznaczone są do stałego ustawienia w jednym miejscu, lecz jeśli często się przeprowadzacie, lub mieszkanie jest małe i sprzęt wymaga chowania po skończeniu lekcji, zdecyduj się na mniejsze modele.

Ciekawym modelem jest KORG D1 WH, które dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i na scenie. Dobrze radzi sobie z niemal każdym gatunkiem muzycznym. Profesjonalna klawiatura zapewnia doskonałe wyważenie i w pełni precyzyjną grę. Jeszcze więcej możliwości oferuje pianino cyfrowe KORG C1 Air BR. Rejestrator dźwięku i odtwarzanie muzyki przez bluetooth umożliwia utrwalanie skomponowanych utworów. Również świetnie odnajdzie się w wielu różnych miejscach, a zastosowanie 30 realistycznych, czystych brzmień dodatkowo podnosi walory modelu.

Wybierając pianino cyfrowe dla dziecka, musisz rozważyć dosyć dużo spraw. Bierz pod uwagę nie tylko cenę, ale i jakość.  Czytaj informacje na blogach, forach, i nie polegaj tylko na tym, co mówi sprzedawca. Określ preferencje swojego malucha, a gdy już będziesz wiedzieć wszystko, co trzeba, dokonaj inwestycji na lata.